صفحه اصلی > تحقیق و توسعه > کتابهای منتشر شده شرکت باریج اسانس > "قانون در طب" شیخ الرئیس ابوعلی سینا  > 

"قانون در طب" شیخ الرئیس ابوعلی سینا

به همراه متن اعراب گذاری شده
 با ترجمه و تحقیق آقای علیرضا مسعودی

در نخستین صفحه این کتاب دیباچه ای را که مدیر عامل محترم باریج اسانس بر این کتاب نوشته اند را می خوانیم:

به نام ایزد یکتا

طلیعه

گستره‌ای از جهان را که ایران نام نهاده‌اند، سهمی بسزا در پیدایش و پیشبرد تمدن بشری داشته است. مردم این سرزمین شاید اولین یکتاپرستانی باشند که پذیرای علم و نوآوری بوده‌اند. دانشگاه جندی‌شاپور که پیش از اسلام محل تلاقی طب شرق و غرب بوده و سالیان سال محل تحصیل مشتاقان دانش بوده است نمونه‌ای بارز بر این مدعاست. سپس این علم‌خواهی در پرتو تعالیم پیامبران الهی در طول زمان ادامه یافت تا با ظهور پیامبر خاتم و در سایۀ رهنمودهای حیات‌بخش اسلام و هدایت پیامبر و پیشوایان معصوم (علیهم‌السلام) شکوفا گشت و موجب پیدایش تمدنی عظیم و غرورآفرین گردید و چه زیبا در شأن ایرانیان فرمود:

«اگر علم و دانش آویخته به ثریا باشد، هر آینه مردانی از فارس (ایرانیان) آن را فرا گرفته و به دست می‌آورند».

در ساخت این سرمایۀ گرانبها ستارگانی پرفروغ نقش داشته‌اند که بی‌شک یکی از نامورترین ایشان، فیلسوف سترگ جهان اسلام «ابن‌سینـا» است و قانون کتاب گران‌سنگ این دانشمند بزرگ مدت پانصد سال در دانشگاه‌های پزشکی اروپا به عنوان کتاب درسی برای دانشجویان پزشکی تدریس می‌شده است و پس از اختراع چاپ در تیراژی بالا مکرر ترجمه و چاپ شده و مورد توجه و استفاده قرار گرفته است و اکنون نیز یکی از کتابهای مرجع و با اهمیت در طب طبیعی است و این کتاب بزرگ نیاز بسیار به ترجمه‌ای دقیق و عمیق داشت که بحمدا... این مهم توسط جناب آقای مسعودی صورت گرفت که علاوه بر تدریس متون طبی و تخصصی در این زمینه، در ادبیات عرب هم توانا هستند و متن عربی قانون توسط این محقق ارجمند به زیور اعراب‌گذاری، آراسته گردید.

شرکت داروسازی باریـج‌اسـانس که همواره توجه به پژوهش و تحقیق را سرلوحۀ فعالیت و پیشرفت خود قرار داده است، با مسرت بسیار اقدام به چاپ این اثر ارزشمند نموده و آنرا به همۀ کسانی که قلبشان عاشقانه برای پیشرفت و اعتلای ایران می‌تپد، تقدیم می‌دارد.

شما می توانید فهرست مندرجات این کتاب را در اینجا ببینید:فهرست مندرجات کتاب قانون در طب

قیمتکتاب : 140000 ریال

 

"قانون درطب" شیخ الرئیس هدیه باریج اسانس به آوردگاه پژوهش و تحقیق.