اشتباهاتی در پخت و پز که باعث چاقی میشوند

اشتباهاتی در پخت و پز که باعث چاقی میشوند

برخی از اشتباهات در پخت و پز وجود دارند که می‌توانند دلیل اصلی چاقی باشند. این اشتباهات عبارتند از :

 

۱- استفاده از روغن زیاد

 

ریختن روغن زیاد و بیش از اندازه در غذا کار ساده‌ای است؛ اما مشکل از آن جا آغاز می‌شود که در نظر بگیریم هر قاشق روغن زیتون ۱۲۰ کالری انرژی دارد که به سرعت ممکن است به اضافه وزن منجر شود. پژوهشگران خوردن فقط دو قاشق چای‌خوری روغن زیتون را در بیشتر وعده‌های غذایی توصیه می‌کنند که معادل ۸۰ کالری انرژی در بر خواهد داشت.

 

۲- دریافت طرز تهیه غذاها از برنامه‌های تلویزیونی!

 

غذاهایی که در برنامه‌های تلویزیونی آموزش داده می‌شود، ممکن است خوشمزه به نظر برسد اما پژوهشی که در سال ۲۰۱۵ انجام شد و نتایج آن در مجله اشتها منتشر شد، نشان داد زنانی که برنامه‌های تلویزیونی آموزش آشپزی را دنبال می‌کنند BMI بیشتری نسبت به افرادی دارند که دستور تهیه غذاها را از منابع چاپی و دیگر منابع آنلاین دریافت می‌کنند.

 

۳- استفاده‌نکردن از ادویه‌ و فلفل‌

 

شما میزان زیادی ادویه‌های مخصوص دارید که معمولاً فراموش می‌کنید آن‌ها را در وعده‌های غذایی مصرف کنید بنابراین بیشتر آن‌ها فقط به عنوان تزیین در قفسه‌های کابینت باقی می‌ماند. از انواع ادویه‌ها و طعم‌دهنده‌ها در آشپزی‌تان استفاده کنید.

 

۴- ناخنک‌زدن به غذا در هنگام آشپزی

 

معمولاً وقتی رسماً کنار سفره می‌نشینیم کالری‌ها را محاسبه می‌کنیم اما کالری‌هایی که در هنگام پخت غذا به بدن وارد می‌کنیم چه می‌شود؟ اگر شما نیز از آن دسته افرادی هستید که در هنگام آشپزی به غذا ناخنک می‌زنید توصیه می‌شود که سبزی‌هایی مانند فلفل دلمه‌ای یا خیار را خرد کنید و دم دستتان قرار دهید تا چیزی سالم در هنگام آشپزی در دسترس داشته باشید که کالری اندک یا در حد صفر دارد. ورزش‌کردن روی یک نقطه از بدن کمکی به کاهش وزن در آن منطقه نمی‌کند. اما برخی از بخش های بدن وقتی ورزش می‌کنید بیشتر وزن کم می‌کنند؛ شکمتان یکی از این مناطق است.