اسپری بینی آلرژیکس باریج

بهبود علائم رینیت آلرژیک فصلی(تب یونجه) مانند عطسه، خارش، آبریزش و انسداد بینی

رینیت آلرژیک فصلی(Seasonal Allergic Rhinitis) یا تب یونجه(Hay Fever)، نوعی واکنش ازدیاد حساسیت فوری تیپ ۱ است که با واسطه تشکیل آنتی‌بادیIgE در مقابل یک عامل حساسیت‌زای فصلی ایجاد و  منجر به ایجاد التهاب مخاط می‌گردد که با عطسه، خارش، آبریزش از بینی و انسداد بینی مشخص می‌شود. شایع‌ترین عوامل حساسیت‌زای منتقله از طریق هوا؛ گرده گیاهان و درختان و اسپور قارچ‌ها می‌باشد. شیوع تقریبیرینیت آلرژیک فصلی در چند کشور غربی ۱۵-۸ درصد گزارش شده است. درمان انتخابی آن درمان علامتی با استفاده از داروهای آنتی هیستامین و یا کورتن‌های موضعی است که به علت ماهیت مزمن بیماری، معمولاً برای سال‌ها ادامه میابد.

در یک مطالعه آینده‌نگر ۲ هفته‌ایبه منظور بررسی اثربخشی، زمان شروع اثر و پذیرش اسپری بینیGencydo حاوی عصاره لیموترش و آب به(به میزان به‌کار رفته در اسپری بینی آلرژیکس باریج)، ۳۷ پزشک نتایج درمان ۱۴۰ بیمار مبتلا به رینیت را گزارش نمودند. بر اساس این گزارش تمام علائم مورد بررسی مانند عطسه، ترشح، انسداد و خارش بینی به طور قابل توجهی کاهش یافت.  اولین تأثیر دارو در ۶۵% بیماران طی ۲ روز و در ۹۵% بیماران طی ۷ روز بود. در کمتر از ۸۰% بیماران، شروع اثر سریع طی ۲۰ دقیقه گزارش شد. هیچیک از بیماران عوارض جانبی گزارش نکردند. محققین نتیجه گرفتند که این اسپری در درمان رینیت آلرژیک مؤثر بوده و بیماران پذیرش بالایی برای استفاده از آن داشته و شروع اثر سریعی دارد.

در سال‌های اخیر، در بررسی‌هایin vitro، مسیرهای ایمونولوژیک دخیل در اثرات مثبت ترکیب لیمو/به در بیماران مبتلا به رینیت آلرژیک فصلی مطالعه شده است. این مطالعات نشان داد که ترکیب لیمو/ به می‌تواند بطور بالقوه وضعیت ایمنی مختل شده بیماران مبتلا به رینیت را به حالت اول برگرداند به نحوی که برای ناپدید شدن دائمی علائم آلرژیک کافی باشد.

Gencydo دگرانولاسیون و آزاد شدن هیستامین از سلول‌های بازوفیلیک و ماست‌سل‌ها و تولید سایتوکین و کموکین از ماست سل‌ها را مهار نموده و تولید کموکین از سلول‌های اپی‌تلیال ریه را تنظیم می‌کند. این مدیاتورها برای آغاز واکنش‌های آلرژیک مرحله اولیه و انتهایی و برای چسبیدن ائوزینوفیل‌ها به ماده حساسیت‌زا ضروری هستند. در این مطالعهGencydo روی رفتار گرانولوسیت‌های ائوزینوفیلیک انسان اثری نداشت.

همچنین در یک کارآزمایی بالینی تصادفی کنترل شده در ارتباط با اثربخشی و ایمنی مصرف ترکیب لیمو/ به با دو روش مصرف  اسپری بینی و تزریق زیر جلدی، در ۲۳ بیمار مبتلا به رینیت آلرژیک، بعد از ۱ یا ۲ هفته استراحت دارویی، دوره درمان ۶ هفته‌ای صورت گرفت. بر اساس نتایج این مطالعه با هر دو روش استفاده، اثرات ایمونولوژیک و بالینی مشاهده گردید که در روش اسپری بینی بیشتر اثرات ایمونولوژیک ذاتی و التهابی و در روش تزریق زیرجلدی بیشتر اثرات بالینی اختصاصی ماده حساسیت‌زا جلب توجه می‌کرد و هر دو روش استفاده ایمن گزارش گردید.

این اسپری برای درمان علائم رینیت آلرژیک بزرگسالان وکودکان بزرگتر از ۶ سال کاربرد دارد:

کودکان ۶ تا ۱۲ سال: ۵-۳ باردرروز، هر بار ۱ اسپری در هر یک از حفرات بینی

بزرگسالان وکودکان بالای ۱۲ سال: ۵-۳ باردرروز، هر بار ۱ تا ۲ اسپری در هر یک از حفرات بینی

قیمت این محصول     ریال میباشد.

اسپری، ظرف۲۰ میلی‌لیتر همراه با بروشور در جعبه مقوایی

عصاره لیموترش(Citrus limon)و آب به(Cydonia oblonga)

مواد مؤثره:

اسیدسیتریک، کوئرسیتین، گالیک اسید

موارد منع مصرف:

در صورت وجود سابقه حساسیت به هر یک از اجزاء فرآورده، از مصرف آن خودداری نمایید.

عوارض جانبی:

اثرقابضاسپریبینی آلرژیکس باریج،می‌تواندبطور نادر باعث احساسسوزشموقت مخاط بینی گردد. اینحالتمربوطبهتأثیرمطلوبداروست.

در صورت مشاهده هرگونهاثرناخواستهونامطلوبیکهدراینبروشور به آن اشاره نشده،با پزشکیاداروساز مشورت کنید.

تداخلات دارویی:

موردی گزارش نشده است.

استفاده در دوران بارداری و شیردهی:

بررسی نشده است.

نکات قابل توصیه:

  • فرآورده را از دید و دسترس اطفال دور نگهدارید.
  • پس از تاریخانقضاءدرج شدهدربسته‌بندی، از مصرف فرآورده خودداری شود.
  • بلافاصله پس از مصرف، در فرآورده را ببندید.
  • فرآورده را دور از نور، در دمای۳۰-۱۵ درجه سانتیگراد نگهداری نمایید.

این اطلاعات را نزد خود نگهدارید، ممکن است بخواهید دوباره آن را مطالعه نمائید.

بر اساس وجود ۷۱۵- ۵۸۵ میکروگرم اسید تام بر حسب سیتریک اسید در هر میلی‌لیتر فرآورده